shaghayegh
26 دی 1401 - 15:30

کنترل دمای منازل و کاهش مصرف سوخت فسیلی عوامل کاهنده آلودگی هوا

شیراز- معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست فارس گفت: کنترل دمای منزل و کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی نقش ویژه‌ای در کاهش آلودگی هوا دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد نهاوندی صبح دوشنبه در مراسم نواختن زنگ هوای پاک در دبستان احسان با بیان اینکه کنترل آلودگی هوا با رعایت ۴ مؤلفه ممکن است، بیان کرد: تفاوت اصلی کره زمین با سایر اجرام آسمانی در وجود آب و اکسیژن به عنوان دو عنصر ضروری ادامه حیات جانداران است و این دو عنصر باعث شده که انسان بتواند ادامه حیات داشته باشد، اما بشر به اهمیت آن بی توجه است و در صدد آلودگی آن بر آمده است.

وی ادامه داد: هیچکس نمی‌تواند بدون اکسیژن و هوای پاک زندگی کند از این رو آینده سازان ایران اسلامی می‌توانند با رعایت برخی اصول، هوا را پاک نگه دارند.

نهاوندی افزود: کنترل دمای منزل و کاهش مصرف انرژی فسیلی، عدم استفاده از خودروهای تک سرنشین، حفظ فضای سبز می‌تواند نقش ویژه‌ای در کاهش آلودگی هوا داشته باشد.

وی تاکید کرد: تمامی مردم جامعه می‌توانند نقش ویژه ای در کاهش آلودگی داشته باشند کودکان به عنوان آینده سازان جامعه هم می‌توانند با فراگیری روش‌های جلوگیری از آلودگی هوا از نعمت هوای پاک در آینده هم بهره‌مند شوند.

نواختن زنگ هوای پاک از برنامه‌های دومین روز از هفته ملی هوای پاک و شعار این روز هوای پاک، حمل و نقل عمومی بود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 980708